Twee drones onderschept in de buurt van Olympisch Dorp
In aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs 2024 zijn afgelopen weekend twee drones onderschept nabij het Olympisch Dorp. Dat meldt de Franse radiozender Europe 1. De drones werden gesignaleerd en verstoord door de Franse autoriteiten. Daardoor slaagden ze er niet in om het Olympisch Dorp zelf te bereiken. Eén van de gevallen is inmiddels opgehelderd; het onderzoek naar de tweede dronevlucht loopt nog.
Snelle reactie op indringers
Terwijl de eerste atleten hun intrek nemen in het Olympisch Dorp, bleek dat er ook ongewenste bezoekers waren. Volgens het ministerie van Defensie werden de drones onmiddellijk gedetecteerd en verstoord door het Franse Parade-systeem en de Britse Orcus anti-dronesystemen die in het gebied waren ingezet.
In totaal werden drie personen, waaronder een dronepiloot, opgepakt door de binnenlandse veiligheidsdiensten met de hulp van de luchtmacht. Deze piloot blijkt het hoofd communicatie te zijn van de Braziliaanse delegatie. Hij wilde luchtfoto’s van het dorp maken, zonder de vereiste toestemming. Hij werd ondervraagd door de politie in Saint-Ouen, maar niet in hechtenis genomen.
Er wordt nog onderzocht wie verantwoordelijk was voor de tweede dronevlucht.
Tijdelijke no-flyzones
Tijdens de Olympische Spelen in Parijs 2024 zijn er tijdelijke no-flyzones ingesteld boven de locaties die betrokken zijn bij het evenement, zoals de wedstrijdlocaties en het Olympisch Dorp. Deze maatregelen verbieden het overvliegen van ongeautoriseerde drones. Hoewel deze tijdelijke no-flyzones afgelopen weekend nog niet actief waren, mag er op de betreffende locaties sowieso niet met drones worden gevlogen, benadrukt Helicomicro.
Inmiddels heeft EASA een waarschuwing online gezet met betrekking tot dronevluchten nabij grootschalige evenementen.