Gerucht

Mogelijk nieuw type DJI-drone met innovatief propellerdesign gespot: DJI Neo?

Er gaat bijna geen dag voorbij zonder dat er weer een nieuw DJI-gerucht de wereld in wordt geholpen. Deze keer gaat het om een korte video die een ogenschijnlijk geheel nieuw type DJI-drone toont. DJI-leaker OsitaLV deelde de beelden met de tekst: “Spark nieuw leven in Mavic-vorm?” Naast de drone zijn ook kortstondig een accu en een controller te zien. Mogelijk gaat het om de DJI Neo, blijkt uit een FCC-registratie.

Propellers in kooiconstructie

De video toont een compacte drone die qua formaat doet denken aan DJI’s eerste compacte drone van jaren geleden, de DJI Spark. Wat direct opvalt zijn de door een kooi omgeven propellers, een innovatie die DJI nog niet eerder heeft toegepast bij een cameradrone. Bovendien lijken de propellers meer bladen te hebben dan de gebruikelijke dronepropellers.

Verderop in de video lijkt nog een andere drone zichtbaar te worden. Deze lijkt meer weg te hebben van een drone uit de DJI Air-serie. Wellicht gaat het om de vermeende Air 3S, waarover al enige tijd gespeculeerd wordt.

DJI Neo

Mogelijk betreft de eerste drone in het filmpje een toestel uit een heel nieuwe serie: DJI Neo. Dat blijkt uit een nieuwe FCC-registratie voor model DN1AO626. Het zou gaan om een zeer lichtgewicht toestel, denkt deze expert:

“Er is een nieuwe FCC-aanvraag voor een nieuw DJI-product genaamd DJI Neo. Ik heb geen inzicht in deze drone, maar het label gaf wel de batterijcapaciteit aan. Laten we enkele omgekeerde berekeningen doen. Mini 4 batterijgewicht 78 g, batterijdichtheid 243 Wh/kg. Tello batterijgewicht 26 g, batterijdichtheid 160 Wh/kg. Laten we aannemen dat de batterij van Neo 200 Wh/kg is, wat betekent dat de batterij 52,5 g weegt. Volgens de gebruikelijke 30%-regel voor het gewicht van DJI-drones, zal het geschatte gewicht van de Neo 169 g zijn. Ik vermoed dat dit iets is zoals de Hover-drone met een volledige propellerkooi en compact genoeg om in je zak te passen wanneer deze is opgevouwen. Geschatte vliegtijd is 15 minuten met een enkele as gimbal.”

Avatar foto

Wiebe de Jager

Wiebe de Jager (@wdejager) is oprichter van Dronewatch en auteur van de boeken Dronefotografie en Dronevideo's maken. Wiebe is A1/A2/A3 gecertificeerd dronepiloot en beschikt over een exploitatievergunning voor de Specific categorie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!

Vul hieronder je gegevens in en blijf op de hoogte.

Open nieuwsbrief aanmeldformulier