Incident

Cameradrone crasht op skitrack tijdens slalom in Adelboden

Tijdens de reuzenslalom in Adelboden afgelopen weekend zorgde een cameradrone voor een schrikmoment toen het toestel neerstortte vlak achter de Duitse skiër Jonas Stockinger. Hoewel de drone impact had kunnen veroorzaken, bleef de 25-jarige atleet ongedeerd en wist hij zich als 27e te kwalificeren voor de tweede manche. Tv-zender SRF heeft een onderzoek ingesteld naar de dronecrash.

Technische of menselijke fout?

Op beelden van het incident is te zien hoe de FPV-drone vlak achter Stockinger vliegt, maar daarbij iets te dicht op de piste komt en crasht. Volgens de Zwitserse omroep SRF wordt het incident onderzocht om vast te stellen of de crash het gevolg was van een technische storing of een menselijke fout. De omroep benadrukte dat de prioriteit bij de voortzetting van de wedstrijd lag, maar stelde ook dat het geluk was dat niemand gewond raakte.

Het is niet de eerste keer dat een cameradrone een gevaarlijke situatie veroorzaakt op een skitrack. In 2015 crashte een groot formaat drone vlak achter de Oostenrijkse wereldkampioen Marcel Hirscher tijdens een slalomwedstrijd. Dit incident leidde tot een verbod van de internationale skifederatie FIS op het gebruik van drones boven skipistes. Ondanks dit verbod worden drones incidenteel ingezet voor spectaculaire beelden, zoals bij Adelboden.

Veiligheidsvragen rond drones

Het voorval roept opnieuw vragen op over de veiligheid van drones bij sportevenementen. Hoewel drones indrukwekkende beelden kunnen leveren, blijft het risico bestaan dat ze een storing krijgen of als gevolg van een stuurfout crashen. De uitkomst van het onderzoek door de SRF zal bepalen of aanvullende maatregelen nodig zijn om soortgelijke incidenten in de toekomst te voorkomen.

(bron: Blick – via Helicomicro)

Avatar foto

Wiebe de Jager

Wiebe de Jager (@wdejager) is oprichter van Dronewatch en auteur van de boeken Dronefotografie en Dronevideo's maken. Wiebe is A1/A2/A3 gecertificeerd dronepiloot en beschikt over een exploitatievergunning voor de Specific categorie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!

Vul hieronder je gegevens in en blijf op de hoogte.

Open nieuwsbrief aanmeldformulier